BU-2929-M-144-2
DigiKey Part Number
BU-2929-M-144-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-144-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
Detailed Description
144.0" (3657.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
144.0" (3657.60mm)
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Color
In-Stock: 1
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 20
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"