BU-2929-M-144-0
DigiKey Part Number
BU-2929-M-144-0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-144-0
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
Detailed Description
144.0" (3657.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
144.0" (3657.60mm)
Contents
1 Lead, Black
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Additional Resources
In-Stock: 1
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
In-Stock: 0
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 9
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"