BU-2929-M-20-2 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Pomona Electronics
In Stock: 2 544
Datasheet
20.0" (508.00mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
BU-2929-M-20-2
DigiKey Part Number
BU-2929-M-20-2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-20-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
Detailed Description
Category
Cable Length
20.0" (508.00mm)
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
Additional Resources
Substitutes (1)
Part NumberManufacturerQuantity AvailableDigiKey Part NumberUnit PriceSubstitute Type
In-Stock: 0
Check Lead Time
Request Stock Notification
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 20
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"