BU-2929-M-39-2
DigiKey Part Number
314-1622-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BU-2929-M-39-2
Description
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
Detailed Description
39.0" (990.60mm) Banana Plug, Single To Banana Plug, Single Patch Cord 3000V (3kV)
Category
Cable Length
39.0" (990.60mm)
Wire Gauge
18 AWG
Voltage - Rated
3000V (3kV)
Current Rating (Amps)
20A
In-Stock: 20
Check for Additional Incoming Stock
Alternate Color
TEST LEAD BANANA TO BANANA 39"
In-Stock: 9
Alternate Length
TEST LEAD BANANA TO BANANA 10"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 144"
In-Stock: 0
TEST LEAD BANANA TO BANANA 20"
TEST LEAD BANANA TO BANANA 72"