ASVHSVH16K51
DigiKey Part Number
455-3105-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ASVHSVH16K51
Description
JUMPER SVH-41T-P1.1 X2 2"
Detailed Description
Black 16 AWG Jumper Lead Socket to Socket Tin 2.00" (50.80mm)
Category
Wire Gauge
16 AWG
Manufacturer
JST Sales America Inc.
Contact Finish
Tin
Series
Color
Black
Packaging
Bulk
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Conductors
1
Contact End
Socket to Socket
Base Product Number
Length
2.00" (50.80mm)