R30Y-1000
DigiKey Part Number
K629-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30Y-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF YELLOW 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Yellow Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Yellow
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C