R30R-1000
DigiKey Part Number
K627-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30R-1000
Description
WIRE WW 30AWG PVDF RED 1000'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Red Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 1000' (304.80m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Red
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C