R30B-0100
DigiKey Part Number
K325-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30B-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLUE 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Blue Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Blue
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)