R30BLK-0100
DigiKey Part Number
K394-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R30BLK-0100
Description
WIRE WW 30AWG PVDF BLACK 100'
Detailed Description
Wire Wrap 30 AWG Black Polyvinylidene Fluoride (PVDF) 100' (30.5m)
Category
Jacket (Insulation) Diameter
0.019" (0.50mm)
Jacket Color
Black
Wire Gauge
30 AWG
Conductor Diameter
0.010" (0.25mm)
Operating Temperature
105°C
Length
100' (30.5m)
Jacket (Insulation) Thickness
0.004" (0.09mm)