B57234S0220M000
DigiKey Part Number
495-76264-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B57234S0220M000
Description
ICL 22 OHM 20% 4A 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 22 Ohms ±20% 4 A 0.591" (15.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B57234S0220M000 Models
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
TDK
Current - Steady State Max
4 A
Series
Diameter
0.591" (15.00mm)
Packaging
Bulk
Lead Spacing
0.295" (7.50mm)
Part Status
Active
Approval Agency
UL
R @ 25°C
22 Ohms