SL1525004
DigiKey Part Number
570-SL1525004-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SL1525004
Description
ICL 25 OHM 20% 4A 15MM
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inrush Current Limiter 25 Ohms ±20% 4 A 0.591" (15.00mm)
Category
Tolerance
±20%
Manufacturer
Vishay Ametherm
Current - Steady State Max
4 A
Series
R @ Current
300 mOhms
Packaging
Bulk
Diameter
0.591" (15.00mm)
Part Status
Active
Lead Spacing
0.307" (7.80mm)
R @ 25°C
25 Ohms