ACM2520-102-2P-T002
DigiKey Part Number
445-8931-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8931-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8931-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2520-102-2P-T002
Description
CMC 200MA 2LN 1 KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 200mA DCR 900mOhm
EDA/CAD Models
ACM2520-102-2P-T002 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
900mOhm
Series
Voltage Rating - DC
20V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Filter Type
Signal Line
Size / Dimension
0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz