ACP3225-102-2P-T000 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ACP3225-102-2P-T000 |
Description | CMC 1.5A 2LN 1 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 15 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 1.5A DCR 50mOhm (Typ) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ACP3225-102-2P-T000 Models |
Category | Current Rating (Max) 1.5A |
Manufacturer TDK | DC Resistance (DCR) (Max) 50mOhm (Typ) |
Series | Voltage Rating - DC 60V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.079" (2.00mm) |
Impedance @ Frequency 1 kOhms @ 100 MHz | Package / Case 1210 (3225 Metric), 4 Leads |