150160GS73103 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 150160GS73103 |
Description | WL-SMTW SMT MONO-COLOR TOP LED W |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Green 525nm LED Indication - Discrete 3.3V 0603 (1608 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | 150160GS73103 Models |
Category | Voltage - Forward (Vf) (Typ) 3.3V |
Mfr | Current - Test 20mA |
Color | Wavelength - Peak 515nm |
Configuration Independent | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Lens Color Colorless | Supplier Device Package |
Lens Transparency Clear | Size / Dimension 1.60mm L x 0.80mm W |
Millicandela Rating | Height (Max) 0.75mm |