DA-011-05-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1293-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-011-05-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 11W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 11 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-011-05-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
5 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
11 W
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-10°C ~ 55°C
Part Status
Active
Weight
0.441 lb (200.03 g)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
60mm L x 44mm W x 56mm H
Power - Cooling
11 W
Base Product Number
Current
2.2 A