DA-014-12-02-00-00
DA-014-12-02-00-00
DA-014-12-02-00-00
DA-014-12-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1068-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DA-014-12-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY DIRECT-AIR 12W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Direct to Air Thermoelectric Assembly 12 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DA-014-12-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
12 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
22 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 44°C
Part Status
Active
Weight
0.441 lb (200.03 g)
Heat Transfer Type
Direct to Air
Dimensions - Overall
60mm L x 40mm W x 53mm H
Power - Cooling
12 W
Base Product Number
Current
1.8 A