R26-32.768-12.5-CL61-NS1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 19 007
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 327
Datasheet
In Stock: 0
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
Similar
Citizen Finedevice Co Ltd
MMD
MMD
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
R26-32.768-12.5-CL61-NS1
DigiKey Part Number
2151-R26-32.768-12.5-CL61-NS1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26-32.768-12.5-CL61-NS1
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia (2.10mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)