WC26F-32.768KHZ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
ECS Inc.
In Stock: 796
Datasheet
Parametric Equivalent
Raltron Electronics
In Stock: 19 007
Datasheet
Raltron Electronics
In Stock: 0
In Stock: 327
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
WC26F-32.768KHZ
DigiKey Part Number
2775-WC26F-32.768KHZ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WC26F-32.768KHZ
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Bulk
Operating Temperature
-20°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Type
kHz Crystal (Tuning Fork)
Package / Case
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia x 0.244" L (2.10mm x 6.20mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)