R26-32.768-12.5-EXT
DigiKey Part Number
2151-R26-32.768-12.5-EXT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
R26-32.768-12.5-EXT
Description
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF TH
Detailed Description
32.768 kHz ±20ppm Crystal 12.5pF 35 kOhms Cylindrical Can, Radial
Category
Load Capacitance
12.5pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
35 kOhms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
32.768 kHz
Size / Dimension
0.083" Dia (2.10mm)
Frequency Tolerance
±20ppm
Height - Seated (Max)
0.244" (6.20mm)