PTVS24VS1UR,115 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | PTVS24VS1UR,115 |
Description | TVS DIODE 24VWM 38.9VC SOD123W |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123W |
Datasheet | Datasheet |
Category | Power - Peak Pulse 400W |
Mfr | Power Line Protection No |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TA) |
Part Status Active | Grade Automotive |
Type Zener | Qualification AEC-Q101 |
Unidirectional Channels 1 | Mounting Type Surface Mount |
Voltage - Reverse Standoff (Typ) 24V | Package / Case SOD-123W |
Voltage - Breakdown (Min) 26.7V | Supplier Device Package |
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 38.9V | Base Product Number |
Current - Peak Pulse (10/1000µs) 10.3A |