P4SMAJ24A
DigiKey Part Number
4878-P4SMAJ24ATR-ND - Tape & Reel (TR)
4878-P4SMAJ24ACT-ND - Cut Tape (CT)
4878-P4SMAJ24ADKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
P4SMAJ24A
Description
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC
Detailed Description
38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
EDA/CAD Models
P4SMAJ24A Models
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
10.3A
Mfr
Power - Peak Pulse
400W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-50°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
24V
Voltage - Breakdown (Min)
26.7V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
38.9V