SR215A392JARTR1 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
TDK
In Stock: 363
Datasheet
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
In Stock: 735
Murata Electronics
In Stock: 1 970
Upgrade
KEMET
Upgrade
TDK
Similar
In Stock: 353
Similar
3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial
SR215A392JARTR1
DigiKey Part Number
SR215A392JARTR1-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SR215A392JARTR1
Description
CAP CER 3900PF 50V NP0 RADIAL
Manufacturer Standard Lead Time
11 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Applications
Series
Mounting Type
Packaging
Tape & Reel (TR)
Package / Case
Radial
Part Status
Active
Size / Dimension
0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.300" (7.62mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.200" (5.08mm)