RDE5C1H392J0M1H03A | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | RDE5C1H392J0M1H03A |
Description | CAP CER 3900PF 50V C0G/NP0 RAD |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 3900 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | RDE5C1H392J0M1H03A Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Applications |
Series | Mounting Type |
Packaging Cut Tape (CT) Tape & Box (TB) | Package / Case Radial |
Part Status Active | Size / Dimension 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) |
Capacitance | Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm) |
Tolerance ±5% | Lead Spacing 0.197" (5.00mm) |