EFF6989A3S-19MHF1
DigiKey Part Number
776-EFF6989A3S-19MHF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFF6989A3S-19MHF1
Description
EMBED,REVIE700,MHF1
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA CAT-M1, Cellular, LTE, NB-IOT, 4G, 5G U.FL Adhesive
Category
VSWR
Manufacturer
Ezurio
Gain
0.5dBi, 0.9dBi, 2dBi, 3.7dBi, 4.1dBi, 3.6dBi, 3.5dBi, 3.7dBi, 3.4dBi, 3dBi, 2.4dBi, 4dBi
Series
Power - Max
5 W
Packaging
Bulk
Features
Cable - 190mm
Part Status
Active
Termination
U.FL
RF Family/Standard
Cellular
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
Wide Band
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency (Center/Band)
761MHz, 859MHz, 920MHz, 1.45GHz, 1.62GHz, 1.89GHz, 1.92GHz, 2.04GHz, 2.4GHz, 2.6GHz, 3.75GHz, 5.45GHz
Applications
CAT-M1, Cellular, LTE, NB-IOT, 4G, 5G
Frequency Range
698MHz ~ 6GHz