ABB1102L-0100I
DigiKey Part Number
535-ABB1102L-0100I-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ABB1102L-0100I
Description
ANTENNA PCB WIDEBAND 5G 4G CELLU
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Category
Antenna Type
Flat Patch
Manufacturer
Abracon LLC
Number of Bands
4
Series
VSWR
Packaging
Bag
Gain
-2dBi, 0.7dBi, 3dBi, 4dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX MHF1 (U.FL)
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
649MHz, 829MHz, 2.2GHz, 4.35GHz
Height (Max)
0.006" (0.16mm)
Frequency Range
600MHz ~ 698MHz, 698MHz ~ 960MHz, 1.71GHz ~ 2.69GHz, 2.69GHz ~ 6GHz