EFF6989A3S-19MH4L
DigiKey Part Number
776-EFF6989A3S-19MH4L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EFF6989A3S-19MH4L
Description
EMBED,DIPOLE,MHF4L 190MM,ADH,REV
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA 4G, 5G, LTE PCB Trace I-PEX MHF4L Adhesive
Category
VSWR
Manufacturer
Ezurio
Gain
0.9dBi, 1.4dBi, 2.7dBi, 4dBi, 4.2dBi, 4.1dBi, 3.7dBi, 3.9dBi, 3.7dBi, 3.5dBi, 3.3dBi, 4.5dBi
Packaging
Bulk
Power - Max
5 W
Part Status
Active
Features
Cable - 190mm
RF Family/Standard
Cellular
Termination
I-PEX MHF4L
Frequency Group
Wide Band
Mounting Type
Adhesive
Frequency (Center/Band)
761MHz, 859MHz, 920MHz, 1.45GHz, 1.62GHz, 1.785GHz, 1.92GHz, 2.04GHz, 2.4GHz, 2.6GHz, 3.75GHz, 5.45GHz
Height (Max)
0.008" (0.20mm)
Frequency Range
698MHz ~ 824MHz, 824MHz ~ 894MHz, 880MHz ~ 960MHz, 1.35GHz ~ 1.55GHz, 1.55GHz ~ 1.69GHz, 1.69GHz ~ 1.88GHz, 1.85GHz ~ 1.99GHz, 1.91GHz ~ 2.17GHz, 2.3GHz ~ 2.5GHz, 2.5GHz ~ 2.7GHz, 3.3GHz ~ 4.2GHz, 4.9GHz ~ 6GHz