APXE160ARA221MHA0G is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Chemi-Con
In Stock: 3 069
Datasheet
Similar
Chemi-Con
In Stock: 1 390
Datasheet
Nichicon
Nichicon
In Stock: 140
Parametric Equivalent
KEMET
Parametric Equivalent
In Stock: 782
220 µF 16 V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 18mOhm 2000 Hrs @ 105°C