FBU565036T-801Y-S
DigiKey Part Number
4713-FBU565036T-801Y-STR-ND - Tape & Reel (TR)
4713-FBU565036T-801Y-SCT-ND - Cut Tape (CT)
4713-FBU565036T-801Y-SDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FBU565036T-801Y-S
Description
FERRITE BEAD 800 OHM 2220 1LN
Detailed Description
800 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 2220 (5750 Metric) 8A 10mOhm
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FBU565036T-801Y-S Models
Category
Impedance @ Frequency
800 Ohms @ 100 MHz
Current Rating (Max)
8A
Series
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Height (Max)
0.152" (3.85mm)
Size / Dimension
0.220" L x 0.200" W (5.59mm x 5.08mm)