SWI5-12-N-MUB is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Bel Power Solutions
In Stock: 0
Datasheet
Image for SWI5-12-N-MUB is not available
SWI5-12-N-MUB
DigiKey Part Number
179-SWI5-12-N-MUB-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SWI5-12-N-MUB
Description
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12V 6 W AC/DC External Wall Mount (Class II) Adapter Fixed Blade Input
EDA/CAD Models
SWI5-12-N-MUB Models
Category
No Load Power Consumption
75mW (Max)
Efficiency
Level VI, CoC Tier 2
Operating Temperature
0°C ~ 40°C
Output Connector
USB Micro
Cord Length
59" (1.50m)
Size / Dimension
0.89" L x 1.42" W x 1.88" H (22.6mm x 36.0mm x 47.7mm)
Voltage - Input
90 ~ 264 VAC
Approval Agency
CSA, FCC, PSE, UL
Voltage - Output
12V
Current - Output (Max)
500mA
Weight
0.177 lb (80.29 g)
Power (Watts)
6 W