201KD10-FTB is available for purchase but is not normally stocked.
YAGEO
In Stock: 3 850
In Stock: 0
200 V 2.5 kA Varistor 1 Circuit Through Hole Disc 10mm
201KD10-FTB
DigiKey Part Number
13-201KD10-FTB-ND - Tape & Box (TB)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
201KD10-FTB
Description
VARISTOR 200V 2.5KA DISC 10MM
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Varistor Voltage (Max)
220 V
Packaging
Tape & Box (TB)
Capacitance @ Frequency
500 pF @ 1 kHz
Maximum AC Volts
130 V
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C (TA)
Maximum DC Volts
170 V
Varistor Voltage (Min)
180 V
Package / Case
Disc 10mm
Varistor Voltage (Typ)
200 V