CAS310M17BM3
DigiKey Part Number
1697-CAS310M17BM3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAS310M17BM3
Description
SIC 1700V 310A
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 1700V (1.7kV) 310A Chassis Mount
Category
Drain to Source Voltage (Vdss)
1700V (1.7kV)
Manufacturer
Wolfspeed, Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
310A