CAB320M17XM3
DigiKey Part Number
1697-CAB320M17XM3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CAB320M17XM3
Description
SIC 1700V 320A MODULE
Detailed Description
Mosfet Array 1700V (1.7kV) 320A (Tc) Chassis Mount
Category
Drain to Source Voltage (Vdss)
1700V (1.7kV)
Manufacturer
Wolfspeed, Inc.
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
320A (Tc)