RFANT3216120A5T
DigiKey Part Number
1292-1000-2-ND - Tape & Reel (TR)
1292-1000-1-ND - Cut Tape (CT)
1292-1000-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RFANT3216120A5T
Description
RF ANT 2.4GHZ CHIP SOLDER SMD
Manufacturer Standard Lead Time
26 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Bluetooth, WLAN Chip Solder Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
RFANT3216120A5T Models
Category
Antenna Type
Chip
Manufacturer
Walsin Technology Corporation
Number of Bands
1
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
VSWR
2
Part Status
Active
Gain
2dBi
RF Family/Standard
Bluetooth, WiFi
Termination
Solder
Frequency Group
UHF (2GHz ~ 3GHz)
Mounting Type
Surface Mount
Frequency (Center/Band)
2.4GHz
Height (Max)
0.047" (1.20mm)
Frequency Range
2.4GHz ~ 2.5GHz