T52M1107M035C0100
DigiKey Part Number
3581-T52M1107M035C0100TR-ND - Tape & Reel (TR)
3581-T52M1107M035C0100CT-ND - Cut Tape (CT)
3581-T52M1107M035C0100DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
T52M1107M035C0100
Description
CAP TANT POLY 100UF 35V 2924
Manufacturer Standard Lead Time
93 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µF Molded Tantalum Polymer Capacitor 35 V 2924 (7361 Metric) 100mOhm @ 100kHz
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm @ 100kHz
Manufacturer
Vishay Polytech
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Lifetime @ Temp.
2000 Hrs @ 105°C
Package / Case
2924 (7361 Metric)
Capacitance
100 µF
Size / Dimension
0.287" L x 0.236" W (7.30mm x 6.00mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)
Voltage - Rated
35 V