SN74LVC1G32QDCKRQ1 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 28 103
Datasheet
Similar
Nexperia USA Inc.
In Stock: 82 027
Datasheet
Diodes Incorporated
Diodes Incorporated
onsemi
Toshiba Semiconductor and Storage
OR Gate IC 1 Channel SC-70-5
SN74LVC1G32QDCKRQ1
DigiKey Part Number
296-24203-2-ND - Tape & Reel (TR)
296-24203-1-ND - Cut Tape (CT)
296-24203-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SN74LVC1G32QDCKRQ1
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP SC70-5
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel SC-70-5
EDA/CAD Models
SN74LVC1G32QDCKRQ1 Models
Category
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Mfr
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
6ns @ 5V, 50pF
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Grade
Automotive
Logic Type
Qualification
AEC-Q100
Number of Circuits
1
Mounting Type
Surface Mount
Number of Inputs
2
Supplier Device Package
SC-70-5
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Current - Quiescent (Max)
25 µA
Base Product Number
Current - Output High, Low
32mA, 32mA