TC7SZ32FU,LJ(CT
DigiKey Part Number
TC7SZ32FULJ(CTTR-ND - Tape & Reel (TR)
TC7SZ32FULJ(CTCT-ND - Cut Tape (CT)
TC7SZ32FULJ(CTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TC7SZ32FU,LJ(CT
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP 5SSOP
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel 5-SSOP
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
TC7SZ32FU,LJ(CT Models
Category
Current - Quiescent (Max)
2 µA
Mfr
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Series
Max Propagation Delay @ V, Max CL
4.5ns @ 5V, 50pF
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Logic Type
Supplier Device Package
5-SSOP
Number of Circuits
1
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Number of Inputs
2
Base Product Number
Voltage - Supply
1.8V ~ 5.5V