FN3270H-200-99 is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 59
Datasheet
Three Phase (Delta) EMC/EMI Line Filter 200 A DC ~ 60Hz Three Stage Terminal Post
FN3270H-200-99
DigiKey Part Number
817-1389-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FN3270H-200-99
Description
LINE FILTER 200A CHASSIS MOUNT
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current
200 A
Manufacturer
TE Connectivity Schaffner
Frequency - Operating
DC ~ 60Hz
Series
Applications
Inverters, Power Drive Systems
Packaging
Tray
Approval Agency
CSA, ENEC, UR
Part Status
Active
Operating Temperature
-25°C ~ 100°C
Filter Type
Three Phase (Delta)
Mounting Type
Chassis Mount
Configuration
Three Stage
Termination Style
Terminal Post
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral)
300 V
Base Product Number
Voltage - Rated AC (Phase to Phase)
520 V