ALT4532M-201-T001
DigiKey Part Number
445-15085-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15085-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15085-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALT4532M-201-T001
Description
XFRMR LAN 1CT:1CT 200UH
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200µH LAN Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
EDA/CAD Models
ALT4532M-201-T001 Models
Category
Inductance
200µH
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C