ACM2012H-900-2P-T03
DigiKey Part Number
445-ACM2012H-900-2P-T03TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM2012H-900-2P-T03CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM2012H-900-2P-T03DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM2012H-900-2P-T03
Description
CMC 300MA 2LN 90 OHM SMD AECQ200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 90 Ohms @ 100 MHz 300mA DCR 300mOhm
EDA/CAD Models
ACM2012H-900-2P-T03 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
300mOhm
Voltage Rating - DC
50V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Size / Dimension
0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max)
0.051" (1.30mm)
Impedance @ Frequency
90 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
300mA