ACT45R-101-2P-TL001
DigiKey Part Number
445-8933-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-8933-1-ND - Cut Tape (CT)
445-8933-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT45R-101-2P-TL001
Description
CMC 100UH 200MA 2LN 5.5KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.5 kOhms @ 10 MHz 200mA DCR 1.5Ohm
EDA/CAD Models
ACT45R-101-2P-TL001 Models
Category
Current Rating (Max)
200mA
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
5.5 kOhms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz