SRF3225TAFD-101Y
DigiKey Part Number
118-SRF3225TAFD-101YTR-ND - Tape & Reel (TR)
118-SRF3225TAFD-101YCT-ND - Cut Tape (CT)
118-SRF3225TAFD-101YDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SRF3225TAFD-101Y
Description
CMC 100UH 150MA 2LN 5.1KOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
25 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 5.1 kOhms @ 10 MHz 150mA DCR 1.5Ohm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
1.5Ohm
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Size / Dimension
0.118" L x 0.079" W (3.00mm x 2.00mm)
Impedance @ Frequency
5.1 kOhms @ 10 MHz
Height (Max)
0.098" (2.50mm)
Inductance @ Frequency
100 µH @ 100 kHz
Current Rating (Max)
150mA