ACT45B-110-2P-TL003
DigiKey Part Number
445-3956-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-3956-1-ND - Cut Tape (CT)
445-3956-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACT45B-110-2P-TL003
Description
CMC 11UH 250MA 2LN 600 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
11 µH @ 100 kHz 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 600 Ohms @ 10 MHz 250mA DCR 600mOhm
EDA/CAD Models
ACT45B-110-2P-TL003 Models
Category
Current Rating (Max)
250mA
DC Resistance (DCR) (Max)
600mOhm
Series
Voltage Rating - DC
50V
Operating Temperature
-40°C ~ 150°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height (Max)
0.118" (3.00mm)
Impedance @ Frequency
600 Ohms @ 10 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Inductance @ Frequency
11 µH @ 100 kHz