ACM1211-701-2PL-TL01
DigiKey Part Number
445-2212-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-2212-1-ND - Cut Tape (CT)
445-2212-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM1211-701-2PL-TL01
Description
CMC 8A 2LN 700 OHM SMD
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 8A DCR 6mOhm
EDA/CAD Models
ACM1211-701-2PL-TL01 Models
Category
Current Rating (Max)
8A
DC Resistance (DCR) (Max)
6mOhm
Series
Voltage Rating - DC
80V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.472" L x 0.433" W (12.00mm x 11.00mm)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz