RAVF104DJT22R0
DigiKey Part Number
RAVF104DJT22R0TR-ND - Tape & Reel (TR)
RAVF104DJT22R0CT-ND - Cut Tape (CT)
RAVF104DJT22R0DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
RAVF104DJT22R0
Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Detailed Description
22 Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
EDA/CAD Models
RAVF104DJT22R0 Models
Category
Power Per Element
62.5mW
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Series
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistance (Ohms)
22
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)