741X083220JP
DigiKey Part Number
60-741X083220JPTR-ND - Tape & Reel (TR)
60-741X083220JPCT-ND - Cut Tape (CT)
60-741X083220JPDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
741X083220JP
Description
RES ARRAY 4 RES 22 OHM 0804
Detailed Description
22 Ohm ±5% 63mW Power Per Element Isolated 4 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 0804, Convex, Long Side Terminals
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
741X083220JP Models
Category
Temperature Coefficient
±200ppm/°C
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Resistance (Ohms)
22
Package / Case
0804, Convex, Long Side Terminals
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Power Per Element
63mW