CL21B104KBFNNNF is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 788 392
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 6 831 596
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B104KBFNNNF
DigiKey Part Number
CL21B104KBFNNNF-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B104KBFNNNF
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B104KBFNNNF Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)