CL21B104KBCNNNL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 121 420
Datasheet
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
KYOCERA AVX
Direct
KYOCERA AVX
KEMET
KEMET
TDK
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
CL21B104KBCNNNL
DigiKey Part Number
CL21B104KBCNNNL-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CL21B104KBCNNNL
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
CL21B104KBCNNNL Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)