TFZVTR30B
DigiKey Part Number
TFZVTR30BTR-ND - Tape & Reel (TR)
TFZVTR30BCT-ND - Cut Tape (CT)
TFZVTR30BDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TFZVTR30B
Description
DIODE ZENER 30V 500MW TUMD2M
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode 30 V 500 mW Surface Mount
EDA/CAD Models
TFZVTR30B Models
Category
Impedance (Max) (Zzt)
55 Ohms
Mfr
Current - Reverse Leakage @ Vr
200 nA @ 23 V
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Power - Max
500 mW