PA5403.103NLT
DigiKey Part Number
553-PA5403.103NLTTR-ND - Tape & Reel (TR)
553-PA5403.103NLTCT-ND - Cut Tape (CT)
553-PA5403.103NLTDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PA5403.103NLT
Description
FIXED IND 10UH 1.5A 385 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Molded Inductor 1.5 A 385mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
PA5403.103NLT Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.8A
DC Resistance (DCR)
385mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.224" L x 0.205" W (5.70mm x 5.20mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)