BBGK00160808601Y00 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | BBGK00160808601Y00 |
Description | FERRITE BEAD 600 OHM 0603 1LN |
Manufacturer Standard Lead Time | 17 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 600 Ohms @ 100 MHz 1 Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 400mA 300mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 400mA |
Manufacturer Pulse Electronics | DC Resistance (DCR) (Max) 300mOhm |
Series | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0603 (1608 Metric) |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Number of Lines 1 | Height (Max) 0.037" (0.95mm) |
Impedance @ Frequency 600 Ohms @ 100 MHz | Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |